طوفان MakerDAO گذشت ، اما جامعه هنوز با تصمیمات سختی روبرو است

MakerDAO's Storm Has Passed, but Community Still Faces Tough Decisionsحراج MakerDAO (MKR) برای بازپرداخت بدهی وثیقه DAI تقریباً کامل است ، هرچند که این رویه دچار مشکلات فنی شد. جامعه تا حد زیادی نسبت به رسیدگی به وضعیت Maker خوش بین است ، زیرا بسیاری از افراد فرصت بررسی و رفع سایر مشکلات احتمالی را داشتند.

این حراج از ۱۹ مارس حدود ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح با شروع یک ضربه ناچیز آغاز شد. برخی از افرادی که خواستار آن بودند که به سرعت تمام شود ، اما مشخصات حراج آن را به یک روند بسیار تدریجی تبدیل کرده است.

یکی از اعضای جامعه به شوخی گفت ، “من نمی توانم صبر کنم تا در مورد این موضوع به نوه هایم بگویم” ، زیرا تنها ۲۰ پیشنهاد در ۲۰ دقیقه اول فروش ظاهر شد.

مشارکت گسترده جامعه

حراج MKR با حراج های معمولی MakerDAO تفاوت داشت زیرا جامعه مالی گسترده تر و غیرمتمرکز (DeFi) نیز در حمایت قرار گرفت.

“سندیکا پشت صحنه” در روزهای قبل از شروع کار تشکیل شد و به دنبال این بود که اگر قیمت حراج زیر ۱۰۰ DAI کاهش یابد ، به عنوان خریدار آخرین راه حل عمل کنید.

این سندیکا شامل بسیاری از اعضای جامعه Ethereum و DeFi و همچنین صندوق های سرمایه گذاری بود. چهارچوب سرمایه گذاری ها – مایکل اندرسون به Cointelegraph فاش کرد که این صندوق با وجود گذشت قبلاً در ساز ، به پشت پرده پیوست. اهمیت ثبات داعش برای DeFi به طور کلی دلیل اصلی تصمیم گیری بود.

انجمن مردمی نیز شرکت کرد ، که در نتیجه برخی از اعضای جدید چت از عدم وجود یک رابط کاربرپسند برای پیشنهاد قیمت ، ابراز تاسف کردند. همانطور که Cointelegraph هنگام آماده سازی برای حراج آموخته است ، نگهبانان برای استفاده موفقیت آمیز حداقل به دانش برنامه نویسی واسط نیاز دارند.

با این وجود ، بنیاد سازنده به سرعت یک UI مناقصه را به طور خاص برای حراج MKR فاش کرد. بسیاری از این جمع استقبال کردند ، با افزودن این تیم که حراج های منظم در نهایت با رابط نیز قابل پیوستن خواهند بود.

اضطراب امنیتی

درست قبل از شروع حراج ، برخی از افراد درباره امنیت قرارداد حراج MKR بحث کردند. Kurt Barry از بنیاد سازنده اطمینان بخشی جزئی داد:

وی گفت: “ما تعداد زیادی از مردم آن را بررسی کردند و این یک قرارداد بسیار ساده است. به معنای ضد گلوله نیست ، اما با توجه به زمان کمی که داشتیم ، امیدوارم که کافی باشد. “

این حراج اکثراً بدون مشکل انجام شده و خریداران زیادی علاقه نشان داده اند. اما یک جلوه فنی تا حدود ۲۰ حراج را مسدود کرد – به ارزش ۱ میلیون دلار DAI.

جامعه ساز باید به زودی تصمیم بگیرد که با آن چه کار کند ، زیرا تعداد زیادی از این ارسال ها باید به صورت دستی ارسال شود. توسعه دهندگان توجه داشته اند که بدهی حدود ۹۰ روز طول می کشد تا در طی انجام عملیات عادی ترخیص شود.

با وجود این یادداشت ترش ، جامعه کلی خوش بین است. برایان مک مایکل ، توسعه دهنده قراردادهای هوشمند برای Maker ، توییت کرد:

تیم سازنده از سیاه پنج شنبه به طور صاف کار می کند. بیش از یک هفته روزهای ۱۶ تا ۱۸ ساعت کار می کردم. همه ما عاشق کاری که می کنیم و متعهد به موفقیت ساز هستیم. من فکر می کنم که ما این طوفان را رها کرده ایم و از طرف دیگر قوی تر شده ایم. “

انتخاب های دشوار است

در پی پیام های پنج شنبه سیاه ، انجمن های مدیریتی سازنده ایده هایی برای محافظت از سیستم حتی بیشتر روشن کردند. یکی از آنها پیشنهاد تعطیل کردن تنها وثیقه DAI (SCD) قدیمی است زیرا نقدینگی کاهش آن پروتکل را در معرض آسیب پذیری قرار می دهد.

در ابتدا ، SCD برای کاهش مصرف به طور طبیعی تنظیم شده بود – به گفته برخی ، روندی که به اندازه کافی سریع اتفاق نمی افتد. با این وجود ، خاموش کردن برخی کاربران آماده نشده است.

قبل از حراج ، یک اقدام اضطراری برای اضافه کردن USDC به عنوان وثیقه دیگر تصویب شد. اعتقاد بر این بود که برای تثبیت میله داعش به دلار آمریکا در کوتاه مدت ضروری است. ایده بدون آن نیست مخالفانبا همکاری بنیانگذار سکوی DeFi پروتکل Uma ، آلیسون لو با استناد به نقص فنی این ایده – علاوه بر مسئله ایدئولوژیک یک دارایی وثیقه متمرکز.

در این میان ، قربانیان انحلال صفر-DAI هنوز بازپرداخت نمی شوند زیرا این حراج صرفاً با بازپرسی سیستم انجام می شود. حکومت MakerDAO در حال حاضر در حال بحث است که در صورت وجود هر چقدر ، باید مستقیماً جبران شود.

منبع مطلب