در کنار بسته امداد بازار ، CFTC هشدارهای کلاهبرداری کریپتو با پیوند COVID-19 را هشدار می دهد

Alongside Market Relief Package, US CFTC Warns of COVID-19-Linked Crypto Scamsتنظیم کننده بازارهای مشتقات ایالات متحده ، کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) ، به لیست مقامات جهانی که به مردم نسبت به کلاهبرداران cryptocurrency می کوشند تا از ترس گسترده Coronavirus هشدار دهند ، پیوسته است.

در یک بیانیه صادر شده در ۱۹ مارس ، CFTC تأکید کرد که کلاهبرداران معمولاً از رویدادهای مهم خبری مانند گسترش COVID-19 استفاده می کنند تا اعتبار خود را به برنامه های کلاهبرداری خود اضافه کنند یا احساسات را دستکاری کنند.

CFTC شاهد افزایش شکایات مربوط به طرح های کلاهبرداری مربوط به رمزنگاری یا فارکس است

براساس این بیانیه ، آژانس صدها شکایت از کلاهبرداری را در رابطه با دارایی های دیجیتال آنلاین یا طرح های کلاهبرداری مربوط به فارکس دریافت کرده است که وعده می دهند بازده سریع و عظیم را در میان تشدید نگرانی های تاج ویروس دریافت کنند.

CFTC همچنین بیان کرد که کلاهبرداران coronavirus فقط جلوی کلاهبرداری مردم برای قرار دادن پول خود برای طرح های سرمایه گذاری جعلی را نمی گیرند. طبق گفته تنظیم کننده ، کلاهبرداران برای پرداخت وجه و پرداخت مالیات نیز هزینه های غیرضروری را درخواست می کنند.

در بیانیه CFTC آمده است:

“پس از سپردن چند صد دلار ارز رمزپایه ، به معامله گران تعدادی بیانیه جعلی که بازده عظیمی را نشان می دهند تغذیه می شود. وقتی معامله گران سعی می کنند از وجهی خود را دریافت کنند ، به آنها گفته می شود که برای دریافت درآمد خود ابتدا باید هزینه ای بپردازند. آنها هزینه را پرداخت می کنند ، سپس به آنها گفته می شود که باید مالیات بپردازند ، سپس هزینه های بیشتری و غیره. هرگز پول بیشتری برای دریافت آنچه در اختیار شما است ارسال نکنید. “

کمیسیون در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 به تعدادی از شرکت کنندگان در بازار کمک می کند

CFTC در رابطه با هشدار به سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداران با استفاده از اخبار coronavirus ، به تعدادی از شرکت ها نیز به طور موقت تسریع عمل نکرد. براساس بیانیه ۲۰ مارس ، فعالان بازار مانند بازرگانان کمیسیون معاملات آتی ، کارگزاران و دلالان به طور موقت از برخی مقررات CFTC معاف هستند که به دلیل مداخلات مانند مسافت اجتماعی و بسته شدن در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 ، دستیابی به آنها دشوار است.

Cointelegraph برای اطلاع از جزئیات بیشتر درباره شکایات اخیر مربوط به طرح های کلاهبرداری کریپتو ، به CFTC مراجعه کرده است. این مقاله در انتظار هرگونه اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

در اوایل ماه مارس ، CFTC همچنین به مردم نسبت به تجارت با کلاهبرداران که سعی داشتند از افزایش نوسانات بازار سود ببرند ، هشدار داد. در دوشنبه سیاه ، ۹ مارس ، CFTC صادر شده یک بیانیه هشدار دهنده ، از سرمایه گذاران می خواهد که از پست های رسانه های اجتماعی که دارایی های دیجیتالی و فارکس را تبلیغ می کنند ، مراقب باشند و قبل از “ارسال اطلاعات بیت کوین یا کارت اعتباری” در آژانس ثبت شده باشند.

کلاهبرداری های بیشتر مربوط به کورو ویروس مربوط به کریپتو

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، تعدادی از دولتها قبلاً درمورد شیوع کلاهبرداریهای رمزپایه سعی داشتند از ترس های گسترده مربوط به COVID-19 به مردم هشدار دهند. طبق گزارشی در تاریخ ۱۹ مارس ، کلاهبرداران آنلاین از سازمان بهداشت جهانی (WHO) جعل هویت کردند و ادعا کردند که آنها برای مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 کمک های مخفیانه جمع می کردند.

در ۱۱ مارس ، اداره کنترل مالی انگلیس با هشدار در مورد کلاهبرداران کوراو ویروس با استفاده از تمام راه های ممکن برای گمراه کردن مردم در دادن پول ، از جمله سرمایه گذاری های جعلی در دارایی های رمزپایه ، هشدار داد. پیش از این ، پلیس ایالات متحده همچنین در مورد کلاهبرداران کروناویروس درخواست پرداخت در Bitcoin (BTC) هشدار داده بود.

منبع مطلب