بازی های تابستانی المپیک توکیو ۲۰۲۰ به تعویق افتاد تا سال ۲۰۲۱


از آنجا که هرج و مرج ناشی از coronavirus ادامه می یابد ، اکنون تأیید داریم که بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ به تعویق افتاده است. المپیک اکنون به احتمال زیاد سال آینده در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود. البته این تصمیم در پاسخ به بیماری همه گیر کروناویروس است که تأثیر منفی بر صنایع مختلف و رویدادهای جمعی در سراسر جهان می گذارد.

با برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک که قرار است از ۲۴ ژوئیه سال ۲۰۲۰ در توکیو آغاز شود ، بازی های آینده المپیک طبق معمول قرار است برخی از بزرگترین ورزشکاران سراسر جهان را که در ده ها رویداد ورزشی شرکت می کنند به رقابت بپردازند.

در بیانیه مشترک کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزار کننده توکیو ۲۰۲۰ ، تصمیم گرفته شد که به دلیل شیوع COVID-19 ، باید رویداد جهانی به نام بهداشت و ایمنی عمومی به تعویق بیفتد.

“در شرایط فعلی و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط WHO امروز ، رئیس IOC و نخست وزیر ژاپن به این نتیجه رسیده اند که بازی های المپیاد XXXII در توکیو باید به تاریخ دیگری فراتر از سال ۲۰۲۰ تنظیم شود اما بعد از تابستان ۲۰۲۱ ، برای حفظ سلامتی ورزشکاران ، همه شرکت کنندگان در بازی های المپیک و جامعه جهانی. “

در این بیانیه همچنین به آینده نگاه می شود ، به عنوان یادآوری اهمیت بازی های المپیک و اینکه چگونه آنها به خوبی می توانند دقیقاً همان چیزی باشند که دنیا نیاز داریم وقتی که در طرف دیگر این بحران جهانی ظاهر شدیم.

وی ادامه داد: رهبران توافق کردند که بازیهای المپیک در توکیو می تواند در این ایام دشوار به عنوان چراغ امید به جهان بایستد و اینکه شعله المپیک می تواند در انتهای تونلی که جهان در حال حاضر خود را پیدا می کند ، چراغی شود. توافق شد که شعله المپیک در ژاپن باقی بماند. همچنین توافق شد که این بازی ها نام های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ را حفظ کنند. “

با شروع COVID-19 در اوایل سال جاری در سرتاسر جهان ، کمیته بین المللی المپیک پافشاری کرد که این رویداد طبق برنامه ریزی شده ادامه یابد و کمیته به تعویق انداختن یا لغو این رویداد نمی اندیشد. این کمیته انتقادهای زیادی را برای این تصمیم به دست آورد ، در حالی که چندین کشور اصرار داشتند که در میان نگرانی های مربوط به کروناویروس مبنی بر اینکه باید بازی ها به تعویق بیفتد. سرانجام ، IOC با بیان اینکه تعویق احتمال وجود دارد و تصمیم گیری در هفته های آینده اتخاذ خواهد شد ، خسته شد. سپس کانادا اظهار داشت که آنها می توانند ورزشکارانی را به بازیها اعزام کنند ، مگر اینکه این رویداد به تاریخ بعدی منتقل شود.

اخباری مبنی بر به تعویق افتادن بازیهای المپیک در پی اعلامیه های مختلفی در مورد انواع برنامه های بزرگ دیگر از جمله برنامه های مهم موسیقی و فرهنگی است که همه آنها به عقب رانده شده اند تا از عدم رعایت فاصله اجتماعی و انزوای اجتماعی اطمینان حاصل شود. در همین حال ، هالیوود همچنان درگیر وقوع شیوع تاج ویروس است ، با انتشار تاخیر بسیاری از انتشارات برجسته ، در حالی که تولید و فیلمبرداری برای پروژه های در حال اجرا تمام نشده است. این از وب سایت رسمی بازی های المپیک برای ما می آید.

مباحث: المپیک تابستان ۲۰۲۰

منبع مطلب