اکنون زمان مناسب برای شروع خواندن کتاب های کمیک است


مردان ایکس تقریباً ۲۰ سال پیش در سینماها اکران شد و کم و بیش در عصر مدرن فیلمهای کمیک بوکی که امروز در آن زندگی می کنیم ، به وجود آمده است. یک بار مرد آهنین و شب تاریک هر دو وارد سال ۲۰۰۸ شدند ، همه چیز تمام شد. هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. به سرعت به جلو و امروز و ویژگی های کمیک بوک ، نه فقط ابرقهرمانان ، بیشتر از همه در هالیوود مورد نظر هستند ، خواه از نظر فیلم یا تلویزیون. با توجه به این موضوع و با توجه به وضعیت فعلی اوضاع ، شاید زمان بهتر از اکنون نگذشته است که وارد کتاب های کمیک شویم.

اوضاع کنونی جهان باعث شده است که بسیاری از ما در حین انجام مسافت دوری اجتماعی در حالت انزوا قرار بگیریم. سالنهای سینما تعطیل است. کافه ها و رستوران ها اکثراً عملیاتی نیستند ، مگر اینکه آنها را بیرون ببرید. ما برای آینده قابل پیش بینی در خانه گیر کرده ایم. و فقط می توان Netflix را بسیار جریان داد. پس چرا با یک کتاب خوب فرش ندارید؟ یا در این حالت ، یک کتاب طنز ، واسطه ای که شاید تقریباً به اندازه کافی کافی از آن استفاده نکنند ، با توجه به اینکه چقدر در چشم انداز فرهنگ پاپ گسترده تر تأثیرگذار بوده اند.

مرتبط: مارول کمیک معرفی برف برفی و فضای امن ابرقهرمانان جدید است

این بدان معنا نیست که ناشران مانند Marics Comics و DC Comics تعداد زیادی از خوانندگان را به خود جلب نمی کنند. به طور کلی صنعت کمیک بوک ، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱ میلیارد دلار در صدر قرار گرفت. اما وقتی کسی فکر می کند فیلمی مانند آن باشد انتقام جویان: Endgameبه تنهایی ، اکنون می تواند ۲.۸ میلیارد دلار در گیشه جهانی به ارمغان بیاورد ، به اندازه کافی خوب برای تبدیل شدن به پردرآمدترین فیلم در تمام دوران ، به نظر می رسد صنعت کمیک بوک که هالیوود را تغذیه می کند ، به خودی خود ، کوتاهی از اقتباس های اینهاست داستانها

من نمی توانم بگویم که من به درستی انتظار دارم که کتاب های طنز ، به شکل خالص ترین آنها ، برای همه باشد ، اما با توجه به محبوبیت این داستان ها در رسانه های دیگر ، این باعث تعجب من می شود که تعداد بیشتری از مردم به دنبال منبع نیستند. دوست داری کاپیتان مارول؟ آیا شما مشتاقانه منتظر آمدن ورود هستید کاپیتان مارول ۲؟ همانطور که فقط اتفاق می افتد ، کارول Danvers از سال ۱۹۶۸ در صفحات مارول کمیک می باشد و در بیش از ۳۷۰۰ شماره ، از جمله چندین سریال انفرادی مختلف ظاهر شده است. سناریوهای مشابه تقریباً برای همه ویژگیهای کتاب طنز در فیلم یا تلویزیون ارائه می شود. دوست دارید مرده متحرک؟ نمایش طنز رابرت کرکمن مبتنی بر این است که اخیراً اجرا شده است و دارای ۱۹۳ شماره برای لذت بردن است. مرا در بتمن یا سوپرمن شروع نکنید. این یک گودال بی انتها است (و منظورم این است که به بهترین روش ممکن) که یک نفر با عجله سقوط کند و هرگز از آن خارج نشود. همه شما می توانید بوفه از خوبی های ابرقهرمانی را که می تواند تقریباً یک عمر دوام بیاورد بخوانید. همین مسئله را می توان به راحتی برای Spider-Man ، Avengers و بسیاری از ابرقهرمانان دیگر که به نمادهای فرهنگ غیرقابل انکار جهانی پاپ تبدیل شده اند ، گفت.

یک مسئله ای که می توانم برای خوانندگان جدید درک کنم این است که پرش به سمت کمیک می تواند کمی نگران کننده باشد. چندین دهه ارزش داستان برای حرکت وجود دارد. خوشبختانه ، صنعت طنز ، به عنوان یک کل ، این موضوع را به رسمیت می شناسد و هرچه ممکن است انجام می دهد ، آسانتر و نسبتاً صحبت می کند. سری های مختلفی شماره گذاری شده اند ، بنابراین نسبتاً مشخص است که از کجا شروع می شود و پایان می یابد. همچنین ، شومیزهای تجارت ، که متداول ترین شکل نسخه های جمع آوری شده در صنعت است ، به طور کلی حاوی قوس داستانی نسبتاً حاوی یک سری در جریان هستند. به علاوه ، مارول ، دی سی و سایر ناشران منابع زیادی در وب سایت های خود دارند تا بتوانند خوانندگان را به سمت داستان های مناسب هدایت کنند و همچنین دستور خواندن مناسب را ارائه دهند. فروشگاه های محلی طنز نیز منابع عالی هستند. در تجربه شخصی من ، کارمندان در فروشگاه های طنز دارای دانش ، پرشور و مفید هستند. آنها در آنجا برای راهنمایی خوانندگان و کمک به گرفتن کتاب (های) مناسب در دست خود هستند.

مانع دیگر ورود نیز هزینه است. قیمت جلد یک کمیک جدید این روزها به طور معمول در حدود ۳.۹۹ دلار است. این می تواند به سرعت اضافه شود. خوشبختانه روشهای مقرون به صرفه تری برای پیشبرد آن وجود دارد. به عنوان مثال ، Marvel Unlimited در اصل Netflix است اما برای مارول کمیک است و بیش از ۲۷۰۰۰ شماره در دسترس است. هزینه آن ۱۰ دلار در هر ماه یا ۶۹ دلار در سال است. Comixology Unlimited نیز وجود دارد که هزینه آن در هر ماه ۵.۹۹ دلار است و طنزهایی از طیف گسترده ای از ناشران دارد. DC شامل یک کتابخانه دیجیتال از کمیک ها با اشتراکی در سرویس جریان DC DC است. گذشته از آن ، اکثر فروشگاه های کتاب های طنز دارای سطل های تخفیفی هستند که می تواند گنجینه ای برای خوانندگان جدید باشد. کتابخانه ها همچنین در دوره مدرن منبعی غیر قابل استفاده هستند. در حال حاضر بسیاری از کتابخانه ها نیز کمیک های دیجیتال را ارائه می دهند. این واقعاً راهی عالی برای خوانندگان کاملاً جدید است که بطور مجانی از آن کاوش می کنند.

مطمئناً ، برخی از این موارد ممکن است کمی شبیه به کارهای خانه به نظر برسند که با دکمه بازی ساده ضربه بزنند. اما دلیلی وجود دارد که من از مردم می خواهم که به پشت پرده به داستانهایی که الهام بخش فیلم ها و برنامه های تلویزیونی است ، بنابراین بسیاری از ما از آن لذت می برند ، نگاه کنند. من عاشق دنیاهای ایجاد شده توسط امثال استن لی ، جک کربی ، استیو دیتکو و دیگران بیشمار هستم تا زمانی که بخاطر بسپارم. اما در جوانی زمانی وجود داشت که ابرقهرمانان به همان اندازه غیر ممکن بودند. من بیش از آنچه که قبلاً در آن مقطع زمانی بودم ، خواندن کمیک را از ترس از خدشه دار شدن متوقف کردم. بعد هم اتفاق افتاد روز را به یاد می آورم. داشتم میدیدم X2 در یک تئاتر که آخر هفته افتتاح شد با یکی از دوستانم که در سال ۲۰۰۳ طنز نمی خواند. وقتی ولورین هیو جکمن شروع به پاره کردن تیم SWAT در عمارت کرد ، احساس کردم چیزی تغییر کرده است. مردم فهمیدند دوست من فهمید همه فهمیدند فرقی نمی کرد که در صفحه نباشد. این فیلم ها وقتی خوب اجرا شدند ، باعث می شدند که مردم این شخصیت ها و این نوع داستان ها را به روشی که همیشه داشته ام دوست داشته باشند.

برخی از افراد مرگبار این ایده را انجام دادند ، و شاید هنوز هم ، این ایده را که بعضی از افراد تنها طرفدار فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی با شخصیت های کمیک بو هستند ، دوست ندارند. من همیشه فکر می کردم بسیار شگفت انگیز است که این اقتباس ها به مردم کمک می کند از این داستان ها لذت ببرند و عشق به این شخصیت ها پیدا کنند. چرا باید مهم باشد که این اکتشافات در خارج از محدوده یک کتاب طنز انجام شده است؟ با گفتن این حرف ، احساس می کنم در صورتی که به مواد مبدل بیایند ، شادی زیادی برای همین افراد وجود دارد. برای نقل قول Rage Against Machine ، “باید از جایی شروع شود. باید از بعضی اوقات شروع شود. چه مکانی بهتر از اینجا؟ چه زمان بهتر از الان؟”

مباحث: طنز

نظرات و عقاید بیان شده در این مقاله از نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده سیاست رسمی یا موضع Movieweb نیست.منبع مطلب