آلبرت اودرزو دیز ، خالق آستریکس ۹۲ سال داشت


امروز اخبار غم انگیز ، به عنوان گزارش شده است که آلبرت اودرزو ، خالق سازنده آستریکس سریال طنز ، در سن ۹۲ سالگی درگذشت. خانواده این هنرمند اعلام کرده اند که این هنرمند در اثر حمله قلبی ناگهانی در خانه خود درگذشت. برنارد دی چویز داماد این هنرمند فرانسوی با خبرگزاری فرانسه AFP درمورد شرایط مرگ اودرزو صحبت کرد.

وی درگذشت در خانه خود در نیویلی بر اثر سکته قلبی که مربوط به کرونا ویروس نیست درگذشت. وی برای چند هفته بسیار خسته بود. “

مرتبط: کنی راجرز می میرد ، افسانه موسیقی کشور ۸۱ ساله بود

این هنرمند کمیک بوک فرانسوی در سال ۱۹۵۹ کمیک های محبوب آستریکس را با نویسنده رنه گوسینی خلق کرد. سلحشور شیطان گاوشی یک نماد در فرهنگ عامه فرانسه است که آستریکس یکی از شناخته شده ترین شخصیت های کتاب طنز در جهان است. از زمان تصور او ، آستریکس کمیک ها بیش از ۳۷۰ میلیون جلد کتاب طنز را در سراسر جهان به فروش رسانده اند ، همچنین در کل ۱۱ فیلم و همچنین آن آستریکس پارک موضوعی

شخصیت آستریکس یک جنگجو کوچک و بزرگ و دارای سبیل است که در سال ۵۰ قبل از میلاد از سرزمین رومی اشغال شده گال باستانی تپه می زند. این سه‌تار intrepid به همراه بهترین دوست بزرگ اوبیلیکس و سگ Dogmatix از ماجراهایی لذت می‌برند که تقریباً همیشه درگیر لژیونرهای رومی هستند. آستریکس علیرغم اندازه کم رنگ ، معجون جادویی را به عنوان کودکی کشف می کند که او را با قدرت ، سرعت و چابکی فوق بشری تحریک می کند – که همه در هنگام آزار و اذیت نگهبانان رومی و مانند آن بسیار مفید واقع می شوند.

آستریکس اولین بار در مجله فرانسوی Pilote در سال ۱۹۵۹ آغاز به کار کرد. دو سال بعد ، دوتایی خلاق Uderzo و Goscinny اولین ماجراجویی مستقل آستریکس را آغاز کردند ، آستریکس گال. آنها همچنان به همکاری در این سریال ادامه دادند و دیدند که این ترجمه به بیش از ۱۰۰ زبان تا زمان مرگ گوسینی در سال ۱۹۷۷ ترجمه شده است. سپس اودرزو تنها نویسنده و هنرمند تنها شد آستریکس تا اینکه در سال ۲۰۰۹ بازنشسته شد و حقوق این سریال را به ناشر Hachette فروخت. این سریال شامل Asterix و دوستان وی بود که به انواع مکانها سفر کرده و انواع و اقسام فرارها را دریافت می کرد ، از جمله معرفی چای به انگلیسی های باستان در آستریکس در انگلیس، و کوبیدن بینی ابوالهول در آستریکس و کلئوپاترا.

از زمان اعلام این خبر ، چندین چهره برجسته ادبی و طنز برای پیشبرد احترام خود حاضر شده اند. مارک میلار ، خالق کمیک از جمله گارد سلطنتی و لگد زدناظهار داشت که اودرزو “استاد” و همچنین “داروی دروازه اش به طنزهای زیبا اروپایی” است.

هنرمند برزیلی رافائل آلبوکرک ، خالق ساز خون آشام آمریکاییاو همچنین به رسانه های اجتماعی رفت تا از ستایش از اودرزو و تأثیراتی که او در زندگی و کار خود داشته است ، جمع کند.

“از شنیدن خبر درگذشت استاد آلبرت اودرزو ناراحتم. باور کن یا نه ، یکی از بزرگترین تأثیرات من در کمیکس. آستریکس اولین کمیکی است که من خوانده ام ، از قفسه کتاب عمه ام. با او بیشتر از هر کسی در مورد بیان آموختم. مرسی میتره! “

آستریکس سریال سال گذشته ۶۰ سال از ماجراها را جشن گرفت. در حال حاضر برنامه هایی برای چاپ مجدد ماجراهای جنگجو با قدمت کوچک در مجموعه های جدید و انتشار آثار جدید غیر داستانی با بررسی تاریخچه و اهمیت فرهنگی این مجموعه وجود دارد. روحش شاد. قلب ما به سمت خانواده آلبرت اودرزو می رود. این از ComicBook.com به ما می آید.

مباحث: ابهامات

منبع مطلب